Întrebare recomandată | katherine1rose a întrebat:

Ce fel de acte imi trebuie pentru a duce o ruda din Arabia Saudita in Romania? Cum pot sa obtin o viza? Ce fel de acte imi trebuie? Unde trebuie sa ma adresez? Va rog scrieti-mi detaliat! Va rog frumos ajutati-ma! Va multumesc.

3 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna!
Du-te la politie si cere detalii despre actele pe care trebuie sa le ai si tu, si ruda ta din Arabia. In mos sigur pasaportul si buletinul nu vor lipsi insa sunt sigura ca mai sunt multe acte. Informeaza-te la politie. happy

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la cealalta intrebare si repet:
Tu n-ai nevoie de acte. Ruda respectiva trebuie sa obtina viza de intrare in Romania de la Ambasada Romaniei din Arabia Saudita.

| alessia5158 a răspuns:

Regimul călătoriei cetățenilor români în Arabia Saudită este pe sistemul vizelor. Pentru obținerea unei vize (turistică, de afaceri etc) mergeți la Ambasada Arabiei Saudite în România din Str. Polona nr.6, Sector 1, Bucuresti. Documentele necesare diferă în funcție de scopul vizitei. Pentru a vă informa asupra acestor documente, puteți să sunați la telefon: 210 91 09; 210 92 21; 210 87 16 sau trimiteți un email la ksa_embassy at yahoo.com. Programul de lucru de lucru: luni-vineri, orele 9.00-15.00
(http://www.ambasada.ro/ambasada/2/121/arabia-saudita.html)

Alte informatii utile gasesti aici :http://www.ambasada.ro/legislatie/tara/13/arabia-saudita.html