| vinoACASAcuMINE a întrebat:

Ce parere aveti de Antonescu?

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Avand in vedere faptul ca a trimis 700000 de soldati sa moara degeaba in stepele rusesti, dupa recuperarea Basarabiei, ca sa se puna bine cu Hitler am o parere foarte proasta. Pentru comparatie, Ungaria a trimis un corp epeditionar de numai 80000 de soldati, de care insa a avut grija. Si doar Ungaria primise Transilvania de Nord de la Hitler. Asa ca am o parere extrem de proasta despre Antonescu.

| georgyanaaa a răspuns:

A fost un militar și om de stat român, ofițer de carieră, general, si ca a trimis 700000 de soldati sa moara degeaba avand in vedere ca a avut si alte impresi bune si cateva victori dar tot cu o parere a parte raman asta este antonescu

| vinoACASAcuMINE explică (pentru minrest):

*eTrebuie delarat zeu si erou international!