| SPECTOGRAFIE a întrebat:

Ce parere aveti despre guvernul Romaniei in momentul actual? Credeti ca o sa mai fie Romania normala vreodata cu acesti :paraziti:?

49 răspunsuri:
| minrest a răspuns (pentru suntserios):

De cand a luat FSN (actualul PSD) 85% din voturi, la primele alegeri, au mers tot in scadere. Exceptie au facut ultimile alegeri parlamentare, unde oamenilor le-a venit greu sa creada ca solutia de a scapa de PSD consta in a vota fostul lor aliat, PNL. Foarte posibil ca partidele de opozitie sa faca un scor bun in 2020.

| Superior a răspuns:

Astazi s-a anuntat ca curentul electric se scumpeste de exact doua ori, adica dublu. Ce *** mea ma, si asa platesc 2 milioane jumate la curent, acum vine 5 sau cum in conditiile in care salariile si pensiile astea sunt mici?
Nu stiu eu ce deputat Radulescu se plange in perioada asta ca nu-i ajung 10000 de lei salariul lunar (adica de 5 ori mai mult ca mama care lucreaza in invatamant, ca titulara, de peste 35 de ani).
A, s-a si anuntat ca pentru luna Septembrie nu exista bani pentru pensii si salarii, adica nu luam salariile.

| Superior a răspuns:

In ultimii doi ani au scumpit benzina de la 3, 5 lei la putin peste 6 lei. Cica se va mai scumpi. Si nu e ca duce lumea lipsa de petrol, practic din 6 lei, 2, 5-3 lei sunt taxa care intra la guvern.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Și așezarea procurorilor în sala de judecată de ce a mai trimis-o înapoilaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Guvernul scumpește combustibilul doar prin accize, OPEC l-a scumpit în toată lumea.
Nu s-a anunțat că nu sunt bani pentru salarii, de unde ai auzit asta? Doar că bugetul e oarecum blocat.

| Alfred0703 a răspuns:

Ar trebui sa fie la noi ca in filmul The Purge. Asta e parerea mea.

| gheorghe699 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta nu le place tflistilor, ei sunt de principiu ca securistii si mafiotii care lucreaza impotriva oamenilor sunt buni daca servesc intereselor lui iohanis si strainatatii ..imi amintesc cum urlau niste nebuni cu pancarte in maini,DNA-dragostea mea,cat de redus sa fii sa -i canti pe marii mafioti; kovesi,lazar, coldea, portocala-zdreanta, onea, etc?

| gheorghe699 a răspuns (pentru minrest):

Esti zero la informatii, precum un fost primministru celebru, prin prostie si servilism fata de bruxeles, ciolos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru gheorghe699):

Mi se pare foarte amuzant că pentru tipul ăla încălcarea legii de către magistrați, adică a statutului care le interzice expres orice legătura cu vreun servciu secret, adică abuzul în serviciu săvârșit de magistrați e ok, dar dacă e la orice alt om, atunci ăla e un penal nenorocit. laughing

| Savas10 a răspuns:

E un guvern de oameni stricati. Astept sa nu mai sape groapa tarii, si pe noi, romanii.

| Savas10 a răspuns (pentru minrest):

Ce partid crezi ca ar fi cel mai potrivit sa preia fraiele tarii in 2020?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Savas10):

Usr ar filaughing)

| Savas10 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar fi, daca n-ar sustine homosexualii. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Savas10):

și poliția politică

| minrest a răspuns (pentru Savas10):

Cred ca o coalitie din partidele de opozitie ar fi o alternativa buna.

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Tii cu PSD?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu dam vina pe guvern. Ei ne "ajuta" suntem o tarã care isi permite la nivel european, poate mai mult. Dar nu avem destui oameni capabili, forta de muncã, economia e slaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Da

| Mihai4455 a răspuns:

Da, după vreo 300 de ani.