| SPECTOGRAFIE a întrebat:

Ce parere aveti despre guvernul Romaniei in momentul actual? Credeti ca o sa mai fie Romania normala vreodata cu acesti :paraziti:?

49 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu ei nu. Cu altii poate avem sanse. Dar nu in urmatorii 10-15 ani. E nevoie sa mai dispara o generatie ca psd ca nu mai ia voturi

| gheorghe699 a răspuns (pentru suntserios):

Ce sanse sa avem? cu tinerii din ziua de azi? scoala nu, o fac din obligatie, in bataie de joc, avem mai multi analfabeti ca in 1945, munca nici atat, ..au modele ca sandy matei,unul scapat de la ospiciu,pensionar de boala,dar apt de munca, malin bot si alti derbedei din trupa soros, cand va ve-ti trezi, nu o sa mai aveti ce apara. tara va fi sfartecata, acum credeti toate prostiile ong soros.dar o sa va treziti intr-o zi, sper sa nu fie prea tarziu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Nu, e nevoie ca o generatie sa se trezeasca si SA MEARGA LA VOT!

| minrest a răspuns (pentru suntserios):

De cand a luat FSN (actualul PSD) 85% din voturi, la primele alegeri, au mers tot in scadere. Exceptie au facut ultimile alegeri parlamentare, unde oamenilor le-a venit greu sa creada ca solutia de a scapa de PSD consta in a vota fostul lor aliat, PNL. Foarte posibil ca partidele de opozitie sa faca un scor bun in 2020.

| Savas10 a răspuns (pentru minrest):

Ce partid crezi ca ar fi cel mai potrivit sa preia fraiele tarii in 2020?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Savas10):

Usr ar filaughing)

| Savas10 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar fi, daca n-ar sustine homosexualii. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Savas10):

și poliția politică

| minrest a răspuns (pentru Savas10):

Cred ca o coalitie din partidele de opozitie ar fi o alternativa buna.

| sabin89 a răspuns:

Îmi place de Iohanis că nu admite să fie întrerupt când tace.

| johnnny123 a răspuns:

Mie nu mi se pare că România are în clipa asta un guvern. Un guvern înseamnă un grup de oameni cu competențe de top capabili să administreze țara în cel mai bun interes al populației.

În loc de asta, România are 28 de marionete cu priviri goale care ascultă de un păpușar cu mustață și dinți cariați.

| gheorghe699 a răspuns (pentru johnnny123):

Dar despre un presedinte, care face orice sa dea resursele tarii pe nimic? care nu are nici o treaba cu tara asta, dupa el potopul, un neica nimeni, despre el nimic? nu exista?

| suntserios a răspuns (pentru gheorghe699):

Ce resurse a dat si cui?

| gheorghe699 a răspuns (pentru suntserios):

Habar nu ai pe ce lume traiesti,este o lupta colosala intre guvern,presedinte si fortele oculte,ca acesti derbedei din usr,cu circul lor,care vor ca gazele din marea neagra sa fie date pe nimic starinilor,ca asa vrea U.E,asa a vrut ue si basescu a vandut flota,a patra flota ca putere si marime din lume,asa vrut UE,si am dat bancile, gazul, apa, curentul, etc.dar asta e cine sa vada?

| johnnny123 a răspuns (pentru gheorghe699):

Când citesc din astea îmi vin în minte chiloțăresele de la Apaca prin 1990, care dădeau flori minerilor, îi felicitau că au devastat sediile partidelor politice și strigau "Nu ni vindim țara", "Rațiu, iu-iu-iu, ia-ți dolarii și te du'" sau celebrul "Nu vrem mărci, nu vrem valută, vrem pe Roman să ne... facă cu mâna".

Îmi poți da și mie un exemplu concret de resursă a țării pe care a vândut-o Iohannis? Și îmi poți explica prin ce metode poate președintele să vândă resursele țării, mai ales când toată puterea legislativă și executivă este deținută de un partid care-i este ostil?

| gheorghe699 a răspuns (pentru johnnny123):

Este inutil ca unui orb sa-i arati lumina,asa cum este inutil ca tie sa iti arat ca iohanis este un mercenar, nu un presedinte al tarii,. oare de ce crezi ca cei de la scheighower, austriecii care ne taie padurile merg la ski cu iohanis, oare de ce crezi ca s-a opus iohanis legii ofshore, care prevedea ca gazele din marea neagra obligatoriu 50% trebuie sa se vanda in ta ra, si nu a vrut sa o promulge ..de patriot ce este, dar nu cu romanii ci cu strainii, dar este inutil sa iti spun tie ..pt ca intelegi doar prostiile unora care.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gheorghe699):

Iohannis a contestat în ultimul an calendaristic mai multe legi la CCR decât toți președintii post-decembriști la un loc. laughing)

| suntserios a răspuns (pentru gheorghe699):

Ia sa vedem ce ai scris tu aici ceva ce nu scapa niciun propagandist:

Soros - bifat. As vrea careva care nascoceste treab astaa cu Soros sa mai si demonstreze ca pe mosului aluia ii pasa de Romania.

USR- niste derbedei, de ce sunt derbedei, ca e singurul partid din 89 incoace care nu are burtile umflate din banii bugetului?

Iohannis vinde tara si lasa prapad in urma lui. Cum e sa ai putere legislativa, executiva si sa te plangi ca presedintele, cu niste prerogative mai mult administrative taie, spanzura, vinde si tradeaza cand nu are nicio putere in functia lui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Dar de protocoale între SRI și Înalta Curte ce zici? Sunt în regulă?big grin

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur, atat timp cat se prind infractori nu prea imi pasa mijloacele

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Deci nu e o problemă dacă se încalcă legea pentru a face rost de probe. laughing)
E ok ca judecătorii să primească probe pe care avocații să nu aibă dreptul să le vadă, procurorii să fie obligați să raporteze tot ce e în dosar ofițerilor de informații chiar dacă ei cică sunt independenți pe dosar...și Vâlcov a pus țara pe foc că a publicat un document al cărui conținut era prezent în presă de mai bine de 1 an...hee hee)
Asta e justiția independența pentru care luptă Iohannis?big grin

| johnnny123 a răspuns (pentru gheorghe699):

Ai dreptate intr-un singur punct, cel cu orbul si lumina. Numai ca ai inteles gresit cine e orbul.

Stii cine este principalul furnizor de lemn pentru Schweighofer? Romsilva. Stii sub a cui autoritate functioneza Romsilva? A Ministerului Apelor si Padurilor, adica a guvernului, adica a PSD-ului. Deci afirmatia ca Iohannis ar vinde padurile Romaniei in timp ce "schiaza cu austriecii" face parte din lunga lista de dezinformari cu care o anumita categorie de oameni rezoneaza foarte usor.

Cat despre legea offshore, ma indoiesc ca stii de ce a trimis-o Iohannis inapoi in Parlament pentru reexaminare. Nu a trimis-o pentru ca "vrea sa vanda toate gazele strainilor", ci din doua motive foarte bune:

1) in forma inaintata de PSD, legea nu asigura un cadru fiscal predictibil. Daca ai avea macar o urma de experienta in business, ai intelege ca lipsa unui cadru predictibil goneste orice investitor serios.

2) in forma inaintata de PSD, legea stipula ca banii proveniti din exploatari nu merg la buget, ci in celebrul "fond suveran" inventat de Dragnea pentru a controla cat mai discretionar banii.

Deci cine vrea sa fure resursele tarii?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru gheorghe699):

Acordul cu austriecii a fost semnat DE ILIESCU. In concluzie, valea de-aici!

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Și așezarea procurorilor în sala de judecată de ce a mai trimis-o înapoilaughing)

| gheorghe699 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta nu le place tflistilor, ei sunt de principiu ca securistii si mafiotii care lucreaza impotriva oamenilor sunt buni daca servesc intereselor lui iohanis si strainatatii ..imi amintesc cum urlau niste nebuni cu pancarte in maini,DNA-dragostea mea,cat de redus sa fii sa -i canti pe marii mafioti; kovesi,lazar, coldea, portocala-zdreanta, onea, etc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru gheorghe699):

Mi se pare foarte amuzant că pentru tipul ăla încălcarea legii de către magistrați, adică a statutului care le interzice expres orice legătura cu vreun servciu secret, adică abuzul în serviciu săvârșit de magistrați e ok, dar dacă e la orice alt om, atunci ăla e un penal nenorocit. laughing

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Tii cu PSD?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Da

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Intreg parlamentul, plus guvernul, administratiile locale si institutiile de forta, poliie, jandarmerie, justitie, servicii de informatii sunt pline pana la refuz de "paraziti"!

| Superior a răspuns:

Astazi s-a anuntat ca curentul electric se scumpeste de exact doua ori, adica dublu. Ce *** mea ma, si asa platesc 2 milioane jumate la curent, acum vine 5 sau cum in conditiile in care salariile si pensiile astea sunt mici?
Nu stiu eu ce deputat Radulescu se plange in perioada asta ca nu-i ajung 10000 de lei salariul lunar (adica de 5 ori mai mult ca mama care lucreaza in invatamant, ca titulara, de peste 35 de ani).
A, s-a si anuntat ca pentru luna Septembrie nu exista bani pentru pensii si salarii, adica nu luam salariile.

| Superior a răspuns:

In ultimii doi ani au scumpit benzina de la 3, 5 lei la putin peste 6 lei. Cica se va mai scumpi. Si nu e ca duce lumea lipsa de petrol, practic din 6 lei, 2, 5-3 lei sunt taxa care intra la guvern.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Guvernul scumpește combustibilul doar prin accize, OPEC l-a scumpit în toată lumea.
Nu s-a anunțat că nu sunt bani pentru salarii, de unde ai auzit asta? Doar că bugetul e oarecum blocat.

| Yurisa a răspuns:

Ai zis ca tinerii fac scoala in scarba? Ok, dar se pare ca tu nu ai facut deloc, Gheorghiță. laughing
Poate invatai sa scrii si tu corect laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună per total.
Proastă despre câțiva miniștri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu dam vina pe guvern. Ei ne "ajuta" suntem o tarã care isi permite la nivel european, poate mai mult. Dar nu avem destui oameni capabili, forta de muncã, economia e slaba.

| gheorghe699 a răspuns:

O parere proasta am despre vguvern,acuz acest guvern ca nu ia masuri drastice impotriva unui presedinte care conduce tarain bataie de joc,o tradeaza,ne vinde resursele pe nimic, nu-i pasa de tara asta, dupa el potopul, o coalitie slaba, care trebuia sa-l suspende sa il demita pe acest tradator de neam.

| suntserios a răspuns (pentru gheorghe699):

Hopa hopa propagabda ajunge si pe TPU. Cred ca au aplicatii care detecteaza apartitiile cuvantului guver in media

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Dar propagandă nu e și asta pe care o faceți voi?))

| anonim_4396 a răspuns (pentru gheorghe699):

A trecut de mult momentul oportun pentru așa ceva.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu an zis nimic. A avea o parere proasta nu e propaganda. A da indicatii precum face gigel ala mai sus si a face afirmatii fara acoperire inseamna propaganda

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

E nemulțumirea lui legată de coaliția de guvernare.
90% din ce circulă în media și se discută sunt afirmații fără acoperire.

| gheorghe699 a răspuns (pentru suntserios):

Da,ajunge "propaganda"pe TPU ..acest site serios unde toti "mucosii"frustratii se plang ca au scula mica, singura lor preocupare existentiala ..cum spunea Eminescu intr-o poezie.
Daca port cu usurinta si cu zambet a lor ura
Laudele lor desigur, m-ar mahni peste masura.
Consider ca am spus ce aveam de spus, in rest ce sa aud ..lamentarile unor copii analfabeti, frustrati ca au ..scula mica.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru gheorghe699):

Antena 3 much?
@SPECTROGRAFIE: Nu exista cuvinte care sa descrie ce ar merita adunatura asta de amibe.

| minrest a răspuns (pentru gheorghe699):

Nu poate sa vanda presedintele nimic. Numai guvernul poate face orice contracte. Tu nici asta nu stii?

| gheorghe699 a răspuns (pentru minrest):

Esti zero la informatii, precum un fost primministru celebru, prin prostie si servilism fata de bruxeles, ciolos

| Alfred0703 a răspuns:

Ar trebui sa fie la noi ca in filmul The Purge. Asta e parerea mea.

| Savas10 a răspuns:

E un guvern de oameni stricati. Astept sa nu mai sape groapa tarii, si pe noi, romanii.

| Neutrull a răspuns:

Nu o sa mai fie Romania normala

| Mihai4455 a răspuns:

Da, după vreo 300 de ani.