| AgentAlex a întrebat:

Ce sa fac daca am un tata abuziv?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da detalii in legatura cu abuzurile si o sa-ti dau un raspuns concret.
De altfel, in functie de abuzuri, se poate solicita ordin de protectie, in baza si cu procedura prevazuta de L.nr.217/2003, pentru prevenirea şi combaterea violenţei domestice, rep. in 2020.

| sierra1 a răspuns:

îți mai trage câte una când te prinde fumând?

| doctorandus a răspuns:

Abuziv sexual? Abuziv cu subordonatii? Conservator? Ce intelegi prin "abuziv"?

| Elliiieo3 a răspuns:

Focuseaza-te pe partile pozitive. Nu prea ai ce face daca esti minor si depinzi financiar de parinti. Fii puternic, vezi-ti de scoala, incearca sa nu dai apa la moara, sa il ignori si se va mai calma. Tacerea e inteligenta si ajuta mult. totul va fi bine