| Mihai321312 a întrebat:

Cine stie daca am buletinul expirat, pot sa il schimb daca ma aflu in alt oras. Daca da de ce am nevoie? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Numai in orasul tau. Contractul de apartament si unul din cei care tiau dat viata daca le apartine locuinta in acte

| gabicoo a răspuns:

Mai întâi trebuie să declari buletinul pierdut!
Apoi ți se eliberează unul nou doar în orașul în care ai domiciliul!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartea de identitate o poti preschimba doar la SPCLEP de care apartine domiciliul tau, asa ca o poti preschimba la SPCLEP de care aparrtine orasul unde te afli doar daca ti-ai schimbat domiciliul acolo sau te primeste cineva in spatiu.