| pepenerosu a întrebat:

Cu cine votezi? argumenteaza.

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Votul este secret, dar ma voi duce la vot, este dreptul meu ca cetatean al Romaniei nu pot sa fiu indiferent de ceia ce se intampla pe 22 noiembrie. Alegerile sunt un mod vital prin care oamenii isi exprima opiniile si determina schinbarea, absenteismul favorizeaza frauda.

21 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Votul e secret insa am sa-ti spun la ureche, sa auzi doar tu:voi vota cu Basescu:fie si numai pentru motivul ca prea se inversuneaza toti sa ne convinga ca e cel mai ticalos.Corul acesta la unison da de banuit...Numai o personalitate veritabila poate uni toti latraii, indiferent de culoarea lor.Mai vezi ceva galben sau a devenit totul rosu? O coalitie a liberalilor cu cei care le-au dus inaintasii sa moara prin inchisori, in loc sa convinga, dezamageste...Nu ne obliga nimeni sa ne ducem spre Basescu, dar ne impinge spre el denaturata coalitie...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Imi voi exercita dreptul de a vota, e datoria fiecaruia dintre noi care a implinit 18 ani. Votul este secret, asa ca doar mie trebuie sa imi argumentez de ce prefer pe X si nu pe Y.

| Silvia a răspuns:

Cu mama.Pentru ca e mama mea.

| Jonsdottir a răspuns:

Votul e secretwinking

| kllass a răspuns:

Pe Basescu .pentru ca dintre toti il vad cel mai capabil sa-i puna la respect...pe vintu, voiculescuetc...sa-l votez pe geoana sau pe oprescu? Ne ducem cu 20 de ani in urma...nu v-ati intrebat cum dreacu a reusit incapabilul asta de oprescu sa ajunga la papa? Ce interese sunt in spatele lui? De ce imediat dupa ce a interzis sa se construiasca blocul ala linga catedrala a fost primit de papa? Ce a promis el suplimentar? Dar desteptul de geoana? Ce reprezinta psd in ochii oricarui roman mai citit ca sa nu spun mai cult? Si Basescu e minjit, pentru ca nu poti rezista si nici accede daca nu esti minjit dar dintre toti e cel mai curat, parerea mea. Putea avea o,, domnie,, foarte linistita daca nu avea conflicte cu mogulii. Dar a ales conflictul...si din partea mea.RESPECT.

| Ingerasull99 a răspuns:

Pai daca votez cu cineva care ar trebui sa faca ceva in tara asta, nu ajunge la putere ca voturile vor fi fraudate ca de fiecare data si iar mai trec 4-5 ani si nu se schimba nimic, deja au trecut 20 de la revolutie si traim ca in brooklyn.

| mirella25 a răspuns:

Sunt apolitica, asa ca, nu voi vota cu nimeni pentru ca nu vreau sa fiu partasa la imbogatirea celor de la Putere...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu votez...
Am sa votez doar daca imi platesc ei biletul de avion ca sa vin in tara...
Cum nu se va intampla asta, sau cum li se rupe lor de mine, asa mi se rupe si mie de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Argumentez! ma apuca emotiunea asa de tare, pentru a va spune si eu, ca orice roman, fiu al tarii sale, ca in aceste momente ma gandesc la tarisoara mea.economia e sublima dar lipseste cu desavarsire.
munca, travaliul care nu se face deloc in tarisoara asta... ce actori, va recomand piesa asta de teatru.AM ZIS!
http://www.youtube.com/watch?v=MhglGZzXKzE&feature=related

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sorin oprescu este cel mai tare a facut multe si ca primar pentru bucuresti este cel mai corect si ca medic a conceput multe l-am vazut si l-am auzit in realitate la o sedinta spunea ceva despre corupere si ca parlamentarilor nu le pasa decat de sfantul ciubuc si mucenita mita este chiar foarte bun va sfatuiesc sa il votati pe el chiar merita sunt sigura ca va face multe pentru ROMANIA dar eu nu am dreptul la vot abia astept sa am big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Votati-ma presedinte,
O sa fac si o sa dreg
De o sa ma tine-ti minte.
Adica cu nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu as vota cu basescu daca as fi retardat, ti se pare ca daca omu se cearta tot timpu cu cineva si schimba ceva! pai esti un prost, scuze ca te laud unde ai fost 5 anii! omu este intr-adevar animal politic nu ii zic nimic in privinta asta, stie sa iasa victima tot timpu, bv lui.(dati-mi consilui...stoloooo)mai ti minte astea.babalaule dormi pe tine.omu joaca intr-o piesa de teatru,''o scrisoare pierduta'', panarama si ris. dar nu stiu ce banii produci tu dar sint multi care fac foamea si se duc o data max de 2 ori pe la mare, avem atra frum in kil dar o vad doar la televizor, si eu sint caz fericit ca am o stare materiala buna si tot nu imi permit sa fac un copil, ca atunci gata imi bat cuie la cosciug. nu e de vina numai basescu e si aia din trecut, baieti baieti, si constantinescu, femeia aia nu a facut nimic a intrat si a iesit, avea fatzuca aia de cirpa de profesor asa, si asta a si facut.NIMIC.psd ce sa mai..., a facut ei...banii multi. si metode de a frauda alegerile.stiu o gramada de feluri, si la uninominale si alea mari, stiu din propia experienta.eu las vota pe vadim, e mai din topor asa, sa nationalizeze sa ne stinga pe toti pe stadioane si sa ne inpuste ca oricum meritam, ca i-am lasat pe toti comunisti batrini sa voteze in locu nostru si a iesit zimbi de 3 ori, oricum nu este de capu lui capete patrate si obtuze, sintem in U. N., neam vindut ca sa intram in nato industria neam vindut petrolu si insula serpilor(ca de aia am cistigato noi, ca ucrainieni nu sint uve ca noi)ca sa intram in ue. a ajuns nu vi se pare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crin Antonescu.
Cu cine altcineva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eduard Manole

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crin Antonescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eduard Manole

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu votez cu eduard manole...merita...chiar merita votati cu eduard manole intrati pe http: //www.youtube.com/watch?v=n3znUP2mlsM&feature=player_embedded#

| gabytza1994bm a răspuns:

Imi pare rau dar nu pot sa spunhee hee
e secret!

| david_6080 a răspuns:

Eduard manole. e cel mai tare. votati eduard manole.este nr 8 si are sigla 2 ciocane votatil merita

| ucsesab a răspuns:

Eu votez cu basescu... dc?
1. e barbat - avem nevoie de oameni ca el
2. e PENTRU Romania => este un adevarat patrio
aici fac o paranteza
sa presupunem ca vreti sa-l votati pe geoana
c ne promite el (cu c ne mai minte)?
basescu spune clar:
vreau sa fac parlamentul unicameral
vreau ca oamenii politici cutare si cutare sa dispara
vreau invatamant in care copii sa arate creativitate


TOTUL este inceput in primul mandat
planurile sunt facut

stiti cine sunt oamenii din spatele tuturor afacerilo?
ion iliesu
dan voiculesu
...

ion iliescu c dracu a facut de a avut 2 mandate... SI JUMATATE
a distrus tara in pisicii masii

vreti o tara ca acum 20 ani
VOTATI GEOANA

vreti imbunatatiri
VOTATI BASESCU


CRED K M-AM FACUT CLAR

Întrebări similare