| Doremifa a întrebat:

Cum sa procedez in situatia?
A intrat un baiat la mine in camera la camin sa-mi aduca ceva si a iesit dupa 2 min (l-am atentionat sa iasa), cand iesea a venit pedagoga si a inceput sa dea in mine si doua colege care erau in camera, ne lovea tare, am semne, maine dimineata ne da afara din camin pentru asta. Mentionez ca sunt moldoveanca.
Cum as putea actiona in cazul dat si ce drepturi am?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Povesteste situatia directorului sau persoanei care este peste pedagog ca functie.
Nu, nu este normal sa va loveasca indiferent ce ati fi facut!
Eu in locul tau m-as duce si la medicina legala cat mai curand impreuna cu colegii, e bine sa ai ceva la mana, un act care sa ateste ca ai fost lovita.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu e de bine. Cuvântul tău vs al padagogului. Pe cine să creadă?

| mgtow a răspuns:

Reclamatie la politie cu act de la spital pentru lovituri incasate