| Ivan_Raul_1995 a întrebat:

Cum se poate obtine green cardul? Pe scurt rezidenta in Sua fara lotery viza sau casatorie.

5 răspunsuri:
| OctavianSps a răspuns:

In niciun caz Green Card-ul nu se obtine pe scurt!
Aplici, completezi formularul online, achiti taxele, iti pui la punct dosarul. Dupa aceea daca totul este in regula te duci la ambasada si dai interviul pentru tipul de viza selectata(asta in caz ca esti curat fara cazier si demonstrezi ca te vei intoarce in tara). Succes.

| Ivan_Raul_1995 explică (pentru OctavianSps):

Viceam pes scurt adica ma referam sa exclud viza lotery si casatoria. Stiu procesul e de un timp indelugat dar totul merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Green card fără căsătorie în US numai dacă ai în America rude gradul I pana la gradul IV. In caz contrar totul este lupta cu morile de vant.

| Ivan_Raul_1995 explică (pentru anonim_4396):

Matusa mea e in america e cetatean de mai mult de 15 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ivan_Raul_1995):

Atunci ai șanse sa primești Green card. Dar mai întâi, ca să primești Green card, trebuie sa ramai în America pentru o perioada de trei ani maxim fără sa pleci din America în acest timp. După trei ani primești și green card. Sunt și aici criterii... Nu mai știu exact cum este și mai ales, eu am fost în US pe vremea lui Obama. Acum cu Trump poate s-a schimbat legea și regulile. Am fost și eu în US, dar mai bine mi-e acasă. Bafta.