| dave_5052 a întrebat:

Daca am terminat facultatea de stiinte administrative in 2006 dar licenta am dat-o in 2010 ma incadrez in sistemul Bologna sau in cel vechi?

2 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Pai daca ai terminat in 2006 nu esti pe sistem bologna. Nu conteaza cand ai dat licenta, conteaza efectiv anii defacultate, deoarece este o alta modalitate de evaluare.

| visatorul78 a răspuns:

Cati ani de facultate ai? Daca ai facut 4, esti in sistemul vechi. Daca ai facut 3, ai urmat regimul Bologna. Acela cu credite transferabile, in care puteai sa amani examene pe anul urmator.