| Donsavas a întrebat:

Daca eu dau in judecata pe cineva pentru calomnie si pierd procesul,sunt obligat sa platesc si cheltuielile de judecata ale celeilalte parti(taxa de timbru, avocat)
Nu exista o asigurare care sa mi acopere toate aceste cheltuieli?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, trebuie sa platesti toate cheltuielile de judecata facute de parat. Nu exista asigurare pentru aceasta.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Lucrez în asigurări din 1995. Nu există.

| Crackman a răspuns:

Nu prea.
Si nu primul rand esti cel ce a inceput procesul este si normal daca pierzi sa platesti.
De aia este mai bine sa ii dai un lumn si il lasi in direrea lui.Dar posibil dupa fetita ala sa te dea in judecata?

| laSoledad a răspuns:

"Nu exista o asigurare care sa mi acopere toate aceste cheltuieli?" ce m-am spart de ras la intrebarea asta. Lol, ai inteles macar scopul asigurarilor? La cati pierzatori sunt, ar da faliment firmele de asigurari laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu crezi ca asigurarile sunt facute pentru ca firmele chiar sa le plateasca? laughing