| liviu_3116 a întrebat:

Daca fac buletinul si vreau sa plec in Italia mai imi trebuie si pasaport?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Italia poti pleca si cu cartea de identitate (nu cu buletin).
Daca esti minor ai nevoie si de o declaratie notariala a parintilor, prin care isi dau acordul sa pleci si indica un insotitor major.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, Italia este in UE

| hellokitty3rea a răspuns:

Normal,buletinulnu valoreaza nimic daca nu ai pasaport.

| Ge0rgeL a răspuns:

Salut!
Nu,iti trebuie procura.
Bafta!

| εяαℓυcαз a răspuns:

Nu, dar iţi trebuie procură! Nu toate companiile aeriene lasă copii mai mici de 16 ani singuri. Fundă?

| viotedy a răspuns:

Nu.dar daca esti minor trebuie acordul parintilor prin notar ca sa iesi din tara.

| SDana a răspuns:

NU este de ajuns buletinul, dar daca esti minor si esti insotit trebuie procura sau o declaratie in care ambii parinti sunt de acord cu iesirea ta, bine-nteles legalizata.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți pleca cu cartea de identitate valabilă și cu însoțitor, aceasta din urmă dacă ești persoană minoră și nu ai procură încheiată și autentificată la un birou notarial.
Pa, pa.