| Hkhtfcvhu a întrebat:

Daca nu am un contract individual de munca cu o firma pot pleca oricand? Eu am auzit ca voi primi un email intr o saptamana, ce poate contine? Imi este putin sa nu iau amenda

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă lucrezi la negru nu văd ce obligații ai. Teoretic pleci când vrea mușchiul tău

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti pleca.
N-avem de unde sti, dar nu conteaza ce va contine, cu exceptia cazului ca ai facut vreo paguba firmei si va trebui sa platesti.

| Hkhtfcvhu explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc pentru răspuns!

| Violleta2022 a răspuns:

Dar ce fel de contract ai?
Citeste-l si vezi ca acolo scrie intotdeauna care sunt conditiile de reziliere ale lui.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu are contract.

| ReddY25 a răspuns:

Da bro

Răspuns utilizator avertizat