| blackbone1776 a întrebat:

De ce ii spune,, egiptul antic,, daca el a existat in preistorie?

poate sa-mi spuna cineva perioadele fiecarei epoci mari din istorie?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Antichitatea este o perioada istorica diferita de preistorie.
Privind perioadele istorice poti vedea detalii si aici:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Istoria_lumii

| RAY a răspuns:

Pentru ca egiptul antic e alta perioada, epoca preistorica incepe acum 6 milioane de acum si se termină cu apariția orașelor și scrierii, egiptul antic era mai avansat, dar exista si informati si despre egiptul preistoric banuiesc