| adelfinul a întrebat:

De ce nu poate fi constituit Parlamentul si Guvernul din cei mai buni oameni de stiinta din Romania?

Răspuns Câştigător
| Matusha a răspuns:

Pentru ca acei oameni sunt prea destepti pentru a se baga in teica sa ii manance porcii

13 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Din acelasi motiv din care nationala de fotbal nu este constituita din cei mai buni sahisti.

regis
| regis a răspuns:

O fi Boc tampit, dar Parlamentul este ales de altii...

| Bacemi a răspuns:

Pentru ca nu au cunostinte despre sistemul ticalosit si strica planurile celorlalti.

mira
| mira a răspuns:

Cei mai buni oameni de stiinta au alta misiune in aceasta lume si ei raman fideli chemarii lor.

Abh
| Abh a răspuns:

Oricat de inteligent ai fi, puterea corupe.

| myrazvy a răspuns:

Hai sa fim seriosi. eu unu nu sunt de acord cu un guvern si parlament tehnocrat, crezi ca aia nu stiu sa fure? sa fim seriosi. Si avem politicieni buni(cativa), dar vor fi schimbati, isi vor schimba principiile si fundamentele la fel ca si tehnocratii.

| costymaximus a răspuns:

Pentru ca acele persoane nu se pricep la furat.Guvernantii si parlamentarii se pricep la "parandaraturi" si chesti de genul asta.

Răspuns utilizator avertizat
| dof21 a răspuns:

Pentru a putea ajunge intr-un partid trebuie sa cotizezi, ceea ce un intelectual nu ar face. Nu cred eu ca un intelectual ar fi in stare sa cotizeze 2-30'000 euro sa ajunga in parlament (daca ar fi sa o faca nu ar mai fi intelectual, parerea mea)

| psihox a răspuns:

Ar trebui un examen riguros la ambele. Si, apropo, trimite Guvernul pe teren, multa miscare.

| bygbrother274 a răspuns:

Pentru ca acei oameni din pacate nu au bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tehnocratie? Bine, nu ar mai fi agramati si inculti dar de unde stii ca ar scadea coruptibilitatea?

| oranya a răspuns:

Ca nu se baga in politica... si probabil ca nici votati n-ar fi, stii tu de ce.