| AlexDorinel a întrebat:

De ce românii sunt considerati niște țigani in afara?(poate mai puțin prin India)

Eu cred că românii sunt niste exemple pentru restul lumii, mai puțin politicienii corupti.

25 răspunsuri:
| rapandula a răspuns:

Pentru ca se duc si foarte multi tigani in afara insa ei fura de nu se mai poate, tot ce prind. Iar cand tiganii cu buletine de Romania fura încontinuu atat de mult, treaba asta se si mediatizeaza destul de mult ajungand informatia la extrem de multi oameni care isi vor face aceasta parere.

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns:

Iarasi faci niste generalizari aberante.
Eu nu am fost considerat niciodata tigan indiferent pe unde am umblat prin lumea asta, si am umblat ceva.
In general esti tratat in functie de comportamentul tau. Daca esti un om civilizat, vei fi tratat civilizat. Daca te comporti ca un om al cavernelor, evident ca nu vei fi tratat prea bine, dar asta nu are legatura cu faptul ca esti roman.

Tu ai pus vreodata piciorul in afara Romaniei, de ai impresia ca stii totul despre cum sunt considerati romanii in afara?

| anonimg a răspuns:

Românii din afară sunt mai răi decât românii rămași în țară.

| Invictusman a răspuns:

Nu sunt exemple romanii pentru restul lumii niciodată, poate olandezii, japonezii sunt bine educați nu ai noștrii, oricum rromii sunt de vina, din cauza faptelor comise de rromi Romanii sunt catalogați asa fiindcă asa se dau rromi pe dincolo nu tigani și aia asociază Rromii cu Romanii.
Adolescentii Romani se comporta precum țiganii in societate, am văzut eu cum își umileau colegele în public în cel mai cringe mod posibil, pe deasupra sunt și analfabeți funcționali, nu știu nici tabla înmulțirii sau ecuații de gradul I

| Meme10Meme a răspuns:

Pui intrebari care au un raspuns pe care-l poti gasi si tu. Zau asa, muierii aia merg sa fure in toata Europa. Eu le-as lua cetatenia acestor muieri.

Răspuns utilizator avertizat
| Invictusman a răspuns (pentru Invictusman):

Nu mai pot sa scriu nimic de reclama asta cu Disney off rolling on the floor
Sunt alții mai răi ca țiganii noștri, nu ai vrea sa ii întâlnești vreodată în aceasta viata.

| Invictusman a răspuns (pentru AlexDorinel):

Și aia sunt toalete publice.

| Meme10Meme a răspuns (pentru AlexDorinel):

De unde ai scos asta?laughing laughing laughing

| rapandula a răspuns (pentru Invictusman):

Foloseste opera browser. Eu n-am reclame.
https://prnt.sc/12hfkft

| Freya1 a răspuns:

Nu toti romani si nu in toate tarile dar nah,cumva e de inteles daca o mare majoritate s-au dus la furat, la tâlhari, la produs, la facut setre.
Astea sunt trăsături de tigani, daca si anumiti români au preluat obiceiurile aia e...isi asuma.

| Invictusman a răspuns (pentru rapandula):

Pai asta îl folosesc, dar îmi tot apare laughing

| Invictusman a răspuns (pentru Freya1):

Da, am văzut mulți tigani cu românce, iese o ciocolata duo rolling on the floor

| User252426 a răspuns:

De ce oare?

| rapandula a răspuns (pentru Invictusman):

Ai activat "blocare reclame"?

| Invictusman a răspuns (pentru rapandula):

Da, acum sper sa nu mi se mai afișeze.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cat timp liber sa aberezi ai ba băiatule...

| Mirel4412 a răspuns:

Daca esti alb nu stie nimeni ca esti tigan.
Tiganii sunt recunoscuti in mai multe orase din Europa prin jocul care dateaza de mii de ani, descoperit de arheologi cum 4500 de ani, numit Alba-Neagra laughing, sau conversiunea banilor falsi/furt de telefoane.

| rapandula a răspuns (pentru Invictusman):

Si "mod de noapte" sa-l activezi. Arata mult mai bine asa. Singura chestie e ca trebuie sa te duci in setari>mod de noapte si sa dai ambele optiuni la 0, ca sa nu mai ai nuanta aia galbuie.

| tonyc7 a răspuns:

Pentru ca Romania e tara cu cea mai mare densitate de tigani din Europa si pentru ca majoritatea romanilor oricum arata si ei tot ca tiganii, adica bruneti.
Iar al treilea motiv e stilul lor necivilizat de a fi si de a se comporta, multi dintre ei poate chiar mai rau si decat tiganii.

| Invictusman a răspuns (pentru rapandula):

Da, mersi man happy

| Monst a răspuns:

Fiindcă țiganii merg la furat in străinătate și unii romani și uite de asta suntem considerați țigani înafara din cauza unora care nu au ce face cu viața lor in loc sa muncească ei fura. Ăștia colorați cerșesc și zic ca sunt Rumeno înloc sa zică ca sunt țigani adică gypsies.

| Violleta2022 a răspuns:

Din cauza comportamnetului tiganilor, care fura si jefuiesc pe unde merg si spun ca sunt romani.
Apai, reputatia noastra a fost sifonata si de comportamentul tiganesc al romanului de rand, care a copiat ce a fost mai rau si urat, de la tigani, imitandu-i.
Baiul este ca noi suntem priviti ca tigani nu doar afara ci si in tara noastra, unde multi se comporta ca tiganii, imbracati vulgar, vorbind in jargou ori flegmatic, ascultand manele tiganesti cu muzica data la refuz, refuzand sa munceasca o munca cinstita si preferand sa atace, sfideze ori sa intimideze pe strada, oamenii simpli, copii si batranii, ca sa le dea bani sau lucrurile de valoare.