| Antisistem11 a întrebat:

Este armata română la nivelul celorlalte armate din punct de vedere al înzestrării cat de cat?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In unele privinte suntem, in altele nu, dar se fac eforturi pentru a ne alinia. Asa cum ti-am spus, la cealalta intrebare, este nevoie de timp si bani.

| OneReason a răspuns:

Armata Română a avut un proces de modernizare în ultimii ani, investind în echipamente noi și modernizând echipamentele existente. Aceasta include achiziția de sisteme de armament, vehicule de luptă, echipamente de comunicații și alte tehnologii militare.
România este membră a NATO și cooperează cu alte țări membre ale Alianței pentru a-și consolida și moderniza capacitățile militare. Această colaborare include participarea la exerciții militare comune, schimbul de experiență și cunoștințe și achiziționarea de echipamente militare moderne.