| anonim_4396 a întrebat:

Este ilegal sa consumi pornografie infantila daca esti minor gen 14-15 ani? adica nu prea ar avea logica

14 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Astăzi consumi iar mâine vei începe sa produci.

| Justme1997 a răspuns:

Pornografia infantila este ilegală pe cont propriu.

| Celcestietot a răspuns:

Dupa legi ar fi ilegal, dar pana la urma fiecare face ce vrea.

| cosmin1324 a răspuns:

Wait what?

| aXy99 a răspuns:

Da este, dar inteleg perfect ce zici, nu ar trebui sa fie, doar ca vezi tu, nu neaparat vizionarea e problema, ci producerea lor.

| gabicoo a răspuns:

Nu contează vârsta!
În orice circumstanță este ilegal!

| StrongHeart a răspuns:

Era un streamer pe twitch, randomrambo, jucator de csgo, ma rog varsta lui de 30 si ceva de ani, avea o comunitate stabila de 400-500 de oameni, adica de fiecare cand pornea live avea 400 de oameni care-l urmareau, cateodata 1000 sau mai mult..In fine..Cineva i-a trimis prin drop-box un fisier cu pornografie infantila si lumea a vazut pe stream numele fisierului,urmatoru lucru a fost politia la el la usa,luni de zile i-au cautat tot ce avea prin pc,el chiar era nevinovat,si acum inca face stream si se descurca,dar pentru un an i-a distrus viata,un simplu troll pe internet,acum gandeste-te daca era pe bune, deci daca detii asa ceva sau doar daca vizionezi o sa ai probleme mari cu legea, pe langa asta e imoral, varsta nu justifica nimic, daca furi din magazin la 14 ani faci scoala de corectie, stii asta nu?
Nu ai de ce sa fii interesat in asa ceva daca esti normal la cap, dar toata povestea asta ti-am spus-o sa stii ca e ceva grav sa fii implicat in asa ceva.

| lilith16 a răspuns:

Consumi sau ce ma?(((((: iar esti h0rNy?((((:

| UnuPentruAltu a răspuns:

Conform Art. 184 din Codul de Procedură Penală, "În cazul infracțiunilor comise de minorii cu vârsta între 14 și 16 ani,..., se dispune efectuarea unei expertize medico-legale psihiatrice,...".
În cazul în care un minor de 14-16 ani consumă pornografie infantilă, acesta răspunde penal în funcție de rezultatul expertizei psihiatrice.

| Mayar a răspuns:

raised eyebrows
Crezi ca e ok sa iti irosesti timpul cu asemenea lucruri vulgare si depravate care pe cum le vizionezi, asa te trag in jos tot mai mult?
Nu ai vrea sa inveti, sa te preocupi de viitor, cum sa faci sa duci o viata buna, un nivel de trai ridicat?
Prefer sa ajungi mai rau decat un om de rand?

| Mayar a răspuns:

Oh, scuze. Credeam ca e vorba de tine, nu in general.
Foarte bine ca nu e vorba de tine! Ma bucur :*

| FreddieM a răspuns:

Este ilegal, imoral nu doar sa produci, sa consumi, ba chiar ca faci cautari pe net despre subiect. Oribil, chiar si intrebarea e dezgustatoare.

| Elinelaaaa a răspuns:

Daca esti minor asta nu inseamna ca anumite lucruri sunt legale pentru tine happy

| mudokins78 a răspuns:

Esti pedofil? ce dracu ai? e plin netu de currve mature si tu vrei asa ceva? Esti desgustator bolnavule!