| Aurașgheorghe a întrebat:

Examenul auto pentru categoria b1 la școala de șoferi orașul o să îl dau un scuter sau pe un aixam?, eu vrea categoria respectivă pentru aixam.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Examenul se da pe un autovehicul din cadrul categoriei. Categoria B1 nu este pentru scuter ci pentru autovehicule pe 4 roti, asa ca o sa-l dai pe masina, daca se incadreaza la aceasta categorie.
Si examenul nu se da la scoala de soferi, acolo se invata conducerea.