| vinoACASAcuMINE a întrebat:

FUNDA! Deci, eu am castigat medalia asta cavalereasca numita Mielul Cavaler, doar ca am un fel de paradox despre ea...regulamentul ei spune ca (,) chiar daca nu mai avem constitutie, chiar daca nu mai e stat, chiar daca e comunism sau monarhie totalitara, chiar daca mor, chiar daca e furat, chiar daca vreau sa il returnez si chiar daca statul vrea sa il ia, DE JURE e tot al meu. Deci chiar daca ma duc intr-un partid colectivist de dreapta sau stanga medalionul imi va apartine mie DE JURE?

Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Felicitari pentru recunoasterea meritelor tale. Ce treaba are mutarea ta dintr-o formatiune politica in alta cu medalia pentru ativitatile tale in domeniul politic. E un merit care nu ti-l poate anula nimeni in nici o circumstanta, si iti apartine. Ce ai facut ramane facut, e o recunoastere absolut personala indiferent unde ai migra. Scuze daca nu am fost prea clar, un salut.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ok, ce-ati fumat tu si cei cu medalia? rolling on the floor

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Ești mason? Ei recunosc meritele adepților si ii medaliaza. Dar daca ii părăsești nu se știe daca nu o retrag.