| booh a întrebat:

In fiecare zi apar alti nebuni la TV. Unul mai nebun decat altul. Dar fiecare cauta sa bage panica in oameni.
Carmena Harra: "Romania va fi afectata de un mare cutremur." Aici mai multe: http://www.protv.ro/......remur.html
Unde e CNA-ul sa-i opreasca pe nebunii astia? Voi aveti incredere in astia? Eu i-as impusca! Din cauza lor poate ca unii se vor sinucide, vor abandona lupta cu viata.

Răspuns Câştigător
| Absenta a răspuns:

Vaii m-as pisa pe ei de ras!
nu stiu ce puii emi sa mai inventeze disperatii astia
Aici duce lipsa de atentie!
PS:am uitat ce vroiam sa scriu la Ps da` probabil era ceva injuraturalaughing

6 răspunsuri:
| ary a răspuns:

Clima s-a schimat, activitatea seismica s-a intensificat. Voi nu va uitati pe Discovery? Nu trebuie sa fi prezicator ca sa-ti dai seama de asta.Desi, sunt persoane cu capacitati extrasenzoriale care simt ca se va intampla ceva, nimeni nu poate preciza data exacta. Important e sa fim pregatiti.

| Annitu a răspuns:

şi dacă are dreptate?thinking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rind te rog sa spui in cite tari ai mai auzit de ceva similar CNA-ului.
N-am intrat pe adresa data de tine dar iti spun ca viitorul cutremur va fi CATASTROFAL. Cind? Asta nu stiu, dar stiu ca daca va fi unul peste 7 grade, PA! Nu se stie citi si unde ne mai intalnim.
Bucurestiul va fi praf. Sint in domeniu, stiu ce s-a construit si cum in ultimi 20 de ani. Nu pot sa spun si care sint locuintele, blocurile sau alte obiective PUBLICE care sigur vor cadea!
Deci daca te referi strict la aspectul fondului imobiliar, da, urmatorul cutremur va fi catastrofal si aproape va aduce societatea in pragul razboiului civil.
A spune ce va fi, daca sti, nu inseamna ca faci rau. Desteptul va gasi o metoda sa scape, prostul isi va pune gitul in lat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E si asta un fel de selectie naturala. Pleci urechea la prezicatori si iei decizii in consecinta, o faci pe riscul tau.
Un prezicator cu cat emite mai multe preziceri (scuze, n-am gasit alta formulare), cu atat cresc sansele ca una din ele sa se adevereasca. Si oamenii au tendinta sa-si aminteasca doar de aia, restul le uita repede.
In alta ordine de idei, jumatate din tara traieste intr-o zona seismica, inevitabil un cutremur mare va fi. A fost in '40, in '77, statistic vorbind, ar cam trebui sa apara.

| TheForeignConstantin a răspuns:

Tu chiar te uiti la d'astea? pff...
Lasa-i cu dumnezeul lor.

Asa pot si eu maine ma duc si eu in metrou si spun ca sunt noul Messia. Ar fi data la stiri sigur, dar cu ce te ajuta?