| QuertyQuestions a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu cateva nume de personalitati care au avut contributie asupra constitutiei Romaniei de-a lungul timpului? (Carol I, II, Ferdinand I, Ioan Cuza am scris deja, nu mai am idei) Multumesc aniticipat de ajutor.

Răspuns Câştigător
| immortalfaith a răspuns:

Gheorghiu Dej, C.A.Rosetti (liberal radical s a pronuntat pentru crearea colegiului unic), Istrate Micescu (jurist al perioadei interbelice a elaborat Constitutia carlista), Bratianu etc.

3 răspunsuri:
| Hrituleac14 a răspuns:

Regele Mihai

| Hrituleac14 a răspuns:

Și cred că mai este și Simion Bărnuțiu parcă.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ion iliescu