| AvalohAlyn a întrebat:

Mai aveți încredere în sistemul public de sănătate românesc după toate ce se întâmplă și ce s-au întâmplat de-a lungul timpului? Ți-e și frica când te imbolnavesti sa nu mori cu zile insa.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am destula incredere in medici. Sunt multi foarte bine pregatiti. Cazuri de malpraxis se intampla peste tot insa la noi se dramatizeaza din cauza sistemului subred.

| Algo098 a răspuns:

Nivelul de pregadire, de dotare, interesul. sunt toate la un nivel scazut cum e si normal sa fie la noi, deci nu e cazul sa avem prea multa incredere.

| ancaval a răspuns:

Da, am încredere. Avem medici super. Asistente medicale super.
Lasă că nu se moare așa ușor.
Noi ne plângem din orice și ne place să fim victime.