| LanguageMaster a întrebat:

Modificările codului penal au fost oficial aprobate și omologate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Modificari ale Codului penal au fost adoptate si anul trecut de catre Parlament dar legea nu a fost promulgata de Presedinte, fiind trimisa la CCR si aceasta a declarat drept neconstitutionale zeci de articole, astfel ca legea a ajuns iarasi la Parlament si inca nu a fost adoptata.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Legile nu se omologheaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omologate ce înseamnă?
au fost votate de Parlament - trimise la CCR - 2/3 neconstituționale - acum sunt înapoi în Parlament