| Alexdapatabus a întrebat:

Pentru cei ce locuiesc/au locuit in Germania sau au cunostinta de cauza. Locuiesc de 1 an in Germania si weekendul trecut am facut nunta in Romania. La intoarcere am nevoie de traducere pentru certificatul de casatorie sau copie legalizata? Precizez ca lucrez legal atat eu cat si sotia. Stiu ca trebuie sa ne schimbam clasa de impozitare si asa mai departe.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, traducere legalizată cu apostila de la Haga. Dacă faci asta în România te costă cam 100 lei, în Germania 100 Euro.