| JustaLittle a întrebat:

Saptamana asta trebuie s a depun dosarul pentru inscriere la liceu si-am cateva intrebari: 1. cererea de inscriere - de unde o iau? o completez atuncisau cum? 2.Cartea de identitate si certificatul de nastere in copie legalizata - Copie legalizati si dupa buletin si dupa certificatul de nastere? La notar legalizez, nu? Cat costa aproximativ? 3. Adeverinta cu notele si media generala de la evaluarea nationala clasa a VIIIa - de unde o iau? 4.Fisa medicala - o iau de la scoala? de la medicul de famile? Va rog s a raspundeti doar daca sunteti in cunostinta de cauza happy

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

1. Nu mai tin minte exact, dar cred ca de la secretariatul scolii tale.
2. Numai copia de la certificat o legalizezi, si da la notar se face asta, costa in jur de 20 de lei sau pe aproape.
3. Adeverinta cu mediile si notele de la Evaluare o iei de la secretariat.
4.Fisa medicala o iei de la scoala, de la cabinet.

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

1. Cererea de inscriere tin minte ca am primit-o la fata locului, la liceu. O vei completa, evident, atunci.
2. Daca asa scrie, inseamna ca asa trebuie. Eu nu-mi amintesc să fi dus vreo copie legalizata dupa vreun act. La notar legalizezi. Costa in jur de 4-5 lei exemplarul.
3. De la scoala, evident. Din alta parte de unde?
4. Nu-mi amintesc să fi mers la doctor dupa ce am terminat scoala pentru vreo fisa medicala noua. Ar trebui să poti să te folosesti de cea pe care o vei primi.