| BuLaNNNeL a întrebat:

Salut, care este treaba cu "te faci polițist cu buletinul"? Este adevarat? Sper ca nu voi ajunge sa fiu amendat de un astfel de specimen. Care va fi diferenta dintre un ofițer, un subofițer si un angajat pe buletin?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu este adevarat. Se iau din surse externe, il verifica si testeaza apoi il trimit la scoala. Se mai si reactiveaza altii care au fost scosi din sistem ca nu aveau liceul si intre timp au facut liceul.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De unde ai scos asta?
Politisti devin, in principal, cei care urmeaza o scoala de politie, Academia sau scoala de agenti.
Este adevarat ca se fac incadrari si din sursa externa, dar si acestia trebuie sa indeplineasca conditiile solicitate pentru un politist, trebuie sa aiba o pregatire superioara si vor urma si cursuri de specialitate.