| Geo27Rus a întrebat:

Salut, la proba de limba engleza pentru admiterea la scoala de poliție trebuie susținută chiar dacă ai examenul PET? Nivel B1 sau B2?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Toata lumea da examen la fel. Poti sa ai si facultatea de limbi straine, sectia engleza.

2 răspunsuri:
| Geo27Rus explică (pentru Salontanul):

Am înțeles, mulțumesc, dar m-am gândit ca odată ce bacul nu îl dau la limba engleza pentru ca am PET-ul, nici testul de admitere nu trebuie

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Geo27Rus):

Nici eu n-am dat Bacalaureatul din matematica si a trebuit sa dau la ATU Sibiu din matematica de real pe care eu n-o facusem. Am invatat si am dat.