Întrebare recomandată | crysty1222 a întrebat:

Salut la toata lumea!
In 2016 am terminat liceul, imediat dupa BAC plecand in strainatate. In momentul in care s-au eliberat diplomele pentru absolvirea clasei a 12a eu nu eram in tara si n-am putut s-o iau. Acum dupa 3 ani am revenit in tara si as vrea sa-mi iau diploma. Cum ar trebui sa procedez, trebuie sa merg la secretariatul liceului, sa completez o cerere ceva, oare mai au diploma acolo sau trebuie sa merg in alta parte? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Andreea042 a răspuns:

Mergi la secretariat cu buletinul. Spui ca vrei diploma. Te intreaba in ce an ai terminat si la ce clasa ai fost. Completezi o cerere si iti vor spune sa vii peste 2-3 zile. Te duci peste 2-3 zile semnezi si primesti diploma. Cere si foaia matricola odata cu diploma.

3 răspunsuri:
| PeggyRock a răspuns:

Da, diploma se află la școală. Se completează o cerere, și se va elibera în câteva zile / 1 săptămână.

| EmanuelT a răspuns:

Exact cum ai zis
Trebuie să mergi la secretariat și să vorbesti cu cel/cea de acolo și îți va explica procedurile
Tu ești în registrul liceului, trebuie să aibă diploma

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Diploma ta este sigur acolo, o ridici cu cerere.