| SilviuSTR a întrebat:

Salut, daca eu am terminat clasa a 10-a si vreau sa continui a 11-a si a 12-a la alt liceu, cum va trebui sa procedez, merg la liceul respectiv unde vreau sa fac ultimii 2 ani de liceu si doar sa ma inscriu sau trebuie sa iau ceva cerere de transfer de la liceul unde am terminat a 9a si a 10a?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa depui cerere de transfer si sa ai norocul sa ti-o aprobe.

| SilviuSTR explică (pentru Ioandelasal):

Da, am fost si m-am interesat la scoala, multumesc oricum la toti!

| Iote a răspuns:

Trebuie sa mergi sa depui cerere de transfer. Si sa te interesezi daca nu trebuie sa dai niste examene de diferenta.
Se va aproba in functie de locurile lor si notele tale.