| AndriciTpu a întrebat:

am in intrebare:
Care e treaba cu petiile? Vad petii de gen marirea alocatiei, jos lala band sau gen, daca acea petitie este semnata de numarul cerut de oameni, ce se va intampla? Cine va lua masuri?. Mi se pare aiurea. poate sa ma lamureasca cineva?

Funda!

Răspuns Câştigător
| ๔єภเร1923๔єภเร a răspuns:

Nu va lua nimeni nici o măsură. Nu se i-au măsuri la propunerile care ajung în fața parlamentarilor, dar apoi la niște petiții pe niște site-uri pe care nu le cunoaște toată lumea. Petițile acestea sunt făcute pentru a influența lumea.

1 răspuns:
| Earthroot a răspuns:

Avand in vedere ca eletricitatea,incalzirea,apa,taxele, toate acestea sunt comparative cu cele din occident, ar cam trebui sa mareasca si hotii astia de politicieni alocatiile, pensiile, etc...In alte tari spre ex alocatia e de cateva sute de euro.Ce masuri sa ia, nu vezi ca tot mai rau merge economia, apoi le-ar pasa celor din parlament de lala band, lol...