| DejaVuDoc a întrebat:

are voie pasagerul din dreapta soferului sa consume alcool in timpul mersului?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici o interdictie legala in acest sens, asa ca are voie.

5 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Pai de de si-a mai luat sofer?

| j1NNNx a răspuns:

Daca te opreste politia in mod normal pe tine te ia la intrebari, nu pe el. din cate stiu eu (sper sa nu gresesc) cu pasagerul din dreapta are treaba doar la centura sau daca are o pozitie nefireasca gen. cap pe bord picioare pe geam etc.

| FanAnimeXdX a răspuns:

Evident oricine in afara de sofer are voie sa bea

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă miroase a alcool în mașină. încep problemele cu polițistul.

| beck2804 a răspuns:

Are voie atata timp cat nu iti da si tie sa consumi alcool. Daca va va opri politia si in masina se va simti miros de alcool vei fii luat si tu la intrebari.