| NoNameX0X a întrebat:

cam cât ar ieși probele biologice dacă în etilotest a ieșit 0.43?

6 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

"În cazul în care îmbibaţia alcoolică este egală sau peste 0, 40 g/l alcool pur în aerul expirat (minim 0, 80 g/l alcool pur în sânge), fapta constituie infracţiune şi se pedepseşte cu închisoare de la 1 la 5 ani sau cu amendă penală"

Să fie într-un ceas bun!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iese de dosar penal foarte probabil

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cam de 3 luni cu suspendare daca doar a fost oprit, de la 1 an si ceva daca a mai facut si accident.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In acest caz alcoolemia ar fi de cca 0, 90, avand in vedere ca se obtine inmultind cu 2, 1.

| NoriAl a răspuns:

Dublu si un pic. De ce nu te-ai putut abtine? De la alcool sau de la condus.

| AldeaGeorgel a răspuns:

Care-i rezultatul