| Adelin0114 a întrebat:

Salut! Acum 3 luni am ieșit pozitiv la drugtest, probele biologice le-au trimis la București și de atunci tot aștept..menționez ca nu m-am drogat niciodată. Cine ma poate ajuta cu un sfat? Am făcut cerere sa plătesc analizele dar nu știu unde sa plătesc și cât sa merg pana la ei este destul drum și nu l-as face dacă nu-s sigur ca rezolv ceva

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa mergi pana la Bucuresti ca sa platesti analizele.
Intereseaza-te la ce laborator se fac, banuiesc ca la Institutul de Medicina Legala, intra pe site-ul oficial si precis gasesti modalitatea de plata, cat si unde trebuie sa platesti si apoi depune o cerere la ei pentru urgentare, anexand dovada platii.

| Adelin0114 explică (pentru Ioandelasal):

Am găsit contul unde trebuie sa virez bani dar suma am înțeles ca difera de la unu la altul și nu știu cât sa plătesc ...am făcut cerere la politie sa pot plăti am așteptat 1 luna sa se aprobe deci acum cred ca trebuie sa merg la București sa plătesc alerg consum bani și etc pentru greșeală lor sa dovedesc ca sunt nevinovat cred ca voi pleca din România și nu mai ma întorc vreodată aștept 3 luni pentru niște rezultate care se obțin în câteva ore este o tara de tot rahatul

| Violleta2022 a răspuns:

Am auzit ca dureaza si 1 an, pana vin rezultatele, ca Politia este prea ocupata cu asa ceva, sa urmareasca niste analize...

| Pitbull27 a răspuns:

Acest test îl poți face la orice laborator de analize medicale.
Pt început vb cu medicul de familie sau un doctor care te poate ajuta.
Cu cât timp stai mult pe gânduri cu atât ți se micșorează șansele de a câștiga.
La fel de indicat este să intri în legătură și cu un avocat cu competențe în această problemă.