| Strawberry17 a întrebat:

Recent am facut 18 ani si mi-am facut buletinul. Intrebarea mea este, la eliberarea acestuia ce documente imi trebuiesc?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La eliberare n-ai nevoie de nici un document, te duci la SPCLEP si il ridici.

1 răspuns:
| RoyalJakiro a răspuns:

Dat fiinf faptul ca schimbi documentul de identitate din cauza varstei si nu din cauza schimbarii de domiciliu, trebuie doar sa te prezinti la Politie cu un document ce demonstreaza ca locuiesti in continuare la resedinta respectiva. Acest document se elibereaza la Registrul Agricol sau la Directia de Evidenta a Persoanelor din cadrul Primeriei. Mai sunt cazuri in care se cere prezentarea obligatorie a titularului de domiciliu. Pentru mai multe detalii, prezintatate la un post de Politie. Bafta!