| Doberman9822 a întrebat:

Salut! Vreau sa achiziționez un autovehicul pe numele meu. Am domiciliu in Hunedoara, dar locuiesc in chirie in Cluj-Napoca. Intrebarea mea este daca il pot baga la impozit la primaria din Cluj- Napoca, deoarece vreau sa il înscriu si cu numere de Cluj. Nu vreau ca nici un act sa fie la primaria si la adresa din orasul meu, din motive personale.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate inmatricula in judetul de resedinta (flotant) doar in judetul de domiciliu, asa ca va trebui sa il inscrii la compartimentul de impozite si taxe al primariei Hunedoara.