| Visare_Visare_1995 a întrebat:

Salut vreau sa imi cumpar o masina cu numere de franta.Ce acte imi trebuiesc pentru inmatriculare la bulgari?

1 răspuns:
| BogdantheDreamer a răspuns:

Acte necesare pentru inmatriculare:

cartea de identitate a proprietarului
cartea de identitate si talonul de circulatie a autovehiculului in original. Nu se accepta in Bulgaria, dar nici in Romania inmatriculare definitiva cu actele in copie, chiar si legalizate, ale acestor acte.
dovada proprietatii (contracte de vanzare cumparare, facturi, etc), de la proprietarul trecut in talonul masinii pana la cel care solicita serviciile noastre (in cazul in care nu este una si aceeasi persoana).

http://inmatriculari-bulgaria.ro/......-bulgaria/