| Ferii a întrebat:

Salutare!
Am citit ca este legal sa cumperi arme airsoft doar dacă ai vârsta minimă de 18 ani, dar în lege nu scrie că este ilegal să joci airsoft dacă nu ai 18 ani, este ilegal să cumperi. Deci dacă îmi cumpără cineva care are peste 18 ani practic eu pot să joc? ( https://www.airsoft-cluj.ro/practicarea-airsoftului-legi slatie.html )

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa joci dar numai intr-un cadru organizat sau ca sport, avand in vedere ca daca este interzis sa detii nici nu poti folosi.

1 răspuns:
| Ferii explică (pentru Ioandelasal):

Da eu ma gândeam ca într-un cadru organizat pe echipe. Dacă ești singur te plictisești...