| krewooo a întrebat:

In cat timp ajunge permisul de conducere? Am promovat, azi, 23.08, marti. Ajunge pana vineri prin posta? Merci!

Răspuns Câştigător
| ChevyCruze a răspuns:

Salut. Permisul de conducere dureaza aproximativ 2 saptamani sa il primesti...deci pe la inceputul lunii septembrie il vei primi, dar pana atunci poti circula cu dovada, dar dovada accea e valabila din ziua urmatoare, adica de maine. Deci cum am spus mai sus, de maine poti circula linistit cu dovada pana iti vine permisul, iar in momentul cand permisul ti-a sosit, aceea dovada nu mai are valoare juridica. Sper ca te-am putut ajuta cu raspunsul meu. O zi frumoasa iti doresc si kilometri cati mai multi si fara evenimente.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa-l primesti in cca 10-15 zile. Daca vrei sa circuli mai repede te poti duce sa obtii o adeverinta de la Serviciul permise.