| TbW a întrebat:

Se mai bagă carantină sau stare de urgență în toamnă?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai pus si tu intrebare de parca putem citi in viitor...

| MaryMaria333 a răspuns:

Nu stim exact ce sa mai credem, unii raspund afirmativ, altii negativ. Pana nu se gaseste injectia aia pentru corona, sunt slabe sanse sa se termine. Ba unii zic cum tine ani de zile, noi speram sa nu fie asa, asta ii deja prea de tot!

| Felissa13Eden a răspuns:

Nu cred ca ne mai baga in carantina. Facultatile incearca sa gaseasca platforme performante pentru sustinerea cursurilor online, deci la scoala e posibil sa nu mergem din toamna; dar nu se va mai baga tara in carantina decat daca numarul cazurilor va creste alarmant, oamenii trebuie sa munceasca, oricum economia tarii e la pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cere audienta la dl Raed Arafat, el baga oamenii in carantina.
https://www.mai.gov.ro/contact/audiente/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil. OMS anunță că e foarte probabil ca în toamnă sa vina valul doi, acesta fiind mai periculos ca cel dintâi, si evident și masurile vor fi mai drastice.
De asemenea și Bill Gates a spus ca va mai exista din toamna un al doilea val.
Eu mi-aș lua o vacanță de un an undeva departe. Pentru ca inevitabilul se va întâmpla oricum.

| cristimihailov a răspuns:

Trebuie ca e nasol. Cat mai repede.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Si crezi ca Arafat citeste viitorul?