| NonK a întrebat:

Stie cineva daca imi mai intra alocatia pe card? Am terminat clasa a 12-a anul acesta si logic ar fi trebuit sa primesc alocatia si luna asta dar nu am primit nimic. Este posibil sa nu o mai primesc?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Alocatia de stat pentru copii se primeste pana la 18 ani sau si in continuare pana la terminarea cursurilor liceale sau profesionale. Cum cursurile s-au terminat la sfarsitul lunii mai nu mai primesti alocatia pe luna iunie, bineinteles daca ai peste 18 ani.