| bnj a întrebat:

Uite o intrebare pertinenta, spre deosebire de majoritatea celor de pana acum: Voi ce faceti cand v-ati saturat de prostii ignoranti care par sa fi napadit ca furnicile printre noi? Si nu spuneti "ii ignor"! Cine ii ignora, ii incurajeaza, clar asta

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cand nu mai suport pur si simplu le dau cate o replica de se satura. Dar nu neaparat replica in sensul de injurie, replica inteligenta prin care le dau peste nas.

nony
| nony a răspuns:

Si sa inteleg ca toti care raspundem la intrebarea asta ne consideram prea inteligenti pentru restul lumii? Ok, uite, eu recunosc : sunt prost! Ce se intampla in situatia asta, sunt pe jumatate iertat ca am recunoscut, sau ma luati la paipanale ca am intervenit la o intrebare la care trebuiau numai raspunsuri inteligente?

| anad a răspuns:

Am observat ca, desi sunt atentionati, unii sunt tot mai curajosi, dar se observa ca se iau totusi masuri impotriva celor care chiar sar calul. Da, ar trebui ignorati cei pun intrebari in bataie de joc, iar cei care au nevoie de ajutor, dar scriu agramat, ar trebui corectati ca poate chiar nu stiu.

| Razvan a răspuns:

Incerc sa le zic ce cred.Incerc o data, de doua, de noua daca vad ca nu imi iese ii las in plata Domnului.Nu le port pica, nu ma enerveaza doar imi amintesc de niste personaje de fabulahee hee

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Uneori mi se face aşa o lehamite de atâta prostie, suficienţă, superficialitate... Până acum i-am ignorat, ori am încercat să-i ignor, problema e, vorba lui Lăpuşneanu, că-s "proşti dar mulţi" şi tot mai vin...mama proştilor e mereu gravidă!

| Contrast a răspuns:

Nu aprob nici eu ignoranta in cazul de fata, dar este o vorba :" Nu-i raspunde nebunului dupa nebunia lui, ca sa nu te faci partas nebuniei lui, dar raspunde-i totusi ca sa nu se creada intelept!" Asa ca ceea ce cred ca ar trebui facut e sa-i spui"ignorantului" ca nu sunteti pe aceeasi lungime de unda pentru ca el de fapt nu are nici o unda!

| claudiarebecca a răspuns:

Ca sa imi descriu activitatile incepand de la prima ora, intai imi zic rugaciunea: "Doamne, fereste-ma de prosti"; pasul 2, daca totusi ii intalnesc, incerc sa ii ajut - voluntariat, stiti voi. incerci sa ii explici omului cu frumosul si pe urma cu barosul - in caz ca nu pricepe. partea a doua face referire la taxarile de care zice gloria mai suswinking

| roxanac a răspuns:

Ignorarea nu este o forma de incurajare a ignorantilor. Tu daca, de exemplu, ai posta, zi de zi, intrebari pe TPU.ro, si nu ti-ar raspunde nimeni, adica te-ar ignora, te-ar descuraja sa mai pui intrebari. Vezi ca nu ai audienta, te retragi sau prestezi in alta parte. In consecinta, cred ca cea mai buna arma impotriva ignorantei este ignorarea celor ignoranti. (hee hee hai ca, in felul asta ne si jucam cu aceste cuvinte)
Bine, ar exista posibilitatea sa le pui o carte in mana si sa indemni sa citeasca niscaiva randuri, dar te-ar injura, nu ti-ar intelege gestul, vor zice ca esti prost.

| gloria a răspuns:

Ma enervezstraight facesi ori de cate ori am ocazia ii taxezbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori le dau bobirnace, alteori ii las in plata Domnului. Pina la urma, vorba lui Aqualuna, sint prea multihee hee