| Br3tanicu a întrebat:

Un prieten de al meu vrea sa vanda masina, dar el e plecat in Germania si masina este la mine, cum se poate proceda?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti trimite o procura si te ocupi tu

| Simpatic a răspuns:

Da,se poate vinde prin procura pe care ti-o face amicul tau. Daca ai un cabinet sau cum s-o chema el de asta de face acte auto in preajma ta mergi si intreba acolo si iti explica ei.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti poate trimite o procura speciala, autentificata de o reprezentanta diplomatica (Ambasada ori Consulat) a Romaniei din Germania, prin care te imputerniceste sa-i vinzi masina.