NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Vă invit să citiţi comentariile de aici, măcar pe sărite:
https://www.facebook.com/......880746732/
https://www.facebook.com/......709306449/
1. Ce părere aveţi despre atitudinea preşedintelui, despre gesturile lui Klaus Iohannis? Vi se par potrivite?
2. Consideraţi că indignarea oamenilor este justificată?
3. Aţi fi pro sau contra stopării finanţării cultelor religioase din banii publici?
4. Aţi fi pro sau contra separării bisericii de stat - religiei de politică?
5. Aţi fi pro sau contra impozitării cultelor religioase (nu doar a salariilor, ci a tuturor afacerilor, "donaţiilor" şi averilor acestora, mă rog, dobândite prin înşelăciune)?
6. Aţi fi pro sau contra confiscării averilor BOR şi redirecţionării proprietăţilor şi banilor către oameni, către educaţie, sănătate, către adevăratele nevoi ale cetăţenilor?
7. Care consideraţi că ar trebui să fie paşii următori ai preşedintelui în acest sens? Ce aţi prefera să facă în privinţa cultelor religioase?
Bonus: http://youtu.be/aCgnoO62UdE
http://bit.ly/16aaCny
http://bit.ly/1KfOvss

121 răspunsuri:
NOname
| NOname explică:

Https://www.facebook.com/......524690799/ :))

NOname
| NOname explică:

Http://morometia.ro/......preotilor/

NOname
| NOname explică:

Http://onlinereport.ro/......in-turism/

NOname
| NOname explică:

Http://www.timesnewroman.ro/......-de-soferi :))

NOname
| NOname explică:

Https://www.facebook.com/......639829155/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Presedintele poate influenta guvernul intr-o directie NUMAI daca suntem o republica prezidentiala.Altfel poate doar aproba sau respinge.Maoritatea din cei ce voteaza nu cunosc asta.Ei cred ca presedintele e total vinovat de scumpirea alimentelor de exemplu. Spun asta pentru ca deja am vazut oameni cu drept de vot care au votat un presedinte in speranta ca va scadeaa preturile.Dau un exemplu,matusica mea batrana si cu cateva clase,a votat pentru ca presedintii sa scada preturile si sa creasca salariile.Zic,nu matusico,presedinteel nu iti poate ridica pensia. Daaa? Intreaba matusica, dar Iliescu cum a ridicat? Pai Iliescu matusico, a pus osul pe cilan de prima data, el si gasca lui a format un front de la bun inceput cu un anumit scop.El a pus un premier la alegerea lui si acel premier a facut ce a cantat Iliescu.
Acum un presedinte nu mai poate face decat sa aprobe, sa respinga si sa faca vizite.Atat. Numai dupa ce premierul va cadea, el va deseman unul care crede, si abia apoi poti sa zici ca presedintele a facut greseala.

| Jardelin a răspuns (pentru NOname):

Nu ai obosit sa faci atata campanie anti-BOR? Pe mine m-ar durea ochii si mintea sa stau atatea ore pe calculator si sa fac copy-paste la link-uri si sa debitez si sa propag la nesfarsit minciuni si mizerii. Esti incredibila! Muncesti asiduu si plina de ura pentru o cauza pe care eu, de la un punct, nu o mai inteleg.

Esti stapana site-ului si au facut din el o tribuna de propaganda atee. Raul cuprinde aceasta lume NOname iar tu te-ai pus in slujba lui. Trist este ca tu o faci cu buna stiinta, pentru ca esti inteligenta, spre deosebire de majoritatea userilor de pe aici. Uita-te si tu ce a ajuns categoria Religie: o tribuna atee pe care ateii marsaluiesc in voie, inabusind nestingheriti cu comentariile lor fetide orice opinie a unui crestin. Nu mai exista dezbareri intre religiosi, nu mai exista intrebari cu subiecte religiose, exista doar o singura lupta cu un singur scop: casapirea religiosilor, reducerea lor la tacere si indoctrinarea cu ateism a celor care mai au totusi vreo urma de religiozitate. (In timp ce majoritatea userilor credinciosi de alta data au disparut sau posteaza foarte rar). Si stii de ce se intampla toate astea? Pentru ca tu ai vrut asa. Acesta este rezultatul moderarii tale.

Ma intreb de unde ai atata ura si aversiune pentru BOR, pentru Ortodoxie, si pentru cei care cred in Hristos. Oare ce sau cine te-a facut in trecut sa te radicalizezi asa? Oare ce motiv ai sa fii un ateu militant radicalizat?

Analizeaza-te, NOname! Uita-te la actiunile tale si vezi daca esti mandra de tine. Adu-ti aminte cate minciuni si mizerii ai propagat in trecut. Gandeste-te cati copii le-au citit si te-au crezut pe tine. Esti mandra? Unde este adevarul? Adevarul pentru tine nu conteaza pentru ca atata timp cat minciuna serveste scopurilor tale uzezi de ea fara nici o jena. Nu conteza ca e minciuna, important este ca BOR-ul, credinta si Ortodoxia sa fie lovite si slabite. Este pur si simplu o obsesie demonica!

Ai incurajat useri care au postat pe acest site sa se masturrbeze si ai admirat useri care se uita la pornache. Esti mandra? Asta e viitorul pe care lupti sa-l construiesti? Un viitor ateu dominat de imoralitate, un viitor dominat de sexualitate? Acum, in acest moment, traiesti intr-un sistem construit pe precepte si moralitate crestina. Nu functioneaza perfect, pentru ca oamenii nu sunt perfecti si au tendinta de a incalca sistemul. Dar este un sistem in care si tu si eu putem sa respiram, sa vorbim, sa ne facem familii si sa concepem copii pe care sa ii educam cum vrem noi. Asa imperfect cum este acest mod de functionare a societatii este VERIFICAT, adica functioneaza fara a se prabusi. Viitorul propus de tine NU este verificat. In teorie sustineti ca functioneaza dar in practica el NU va avea viata lunga. Societatile atee au fost pline de orori, suferinta si nedreptate. Ura, minciuna si intoleranta cu care luptati acum pentru "viitorul" vostru nu vor disparea dupa ce veti deveni majoritari, lasand locul dragostei, adevarului si tolerantei!

Raul cuprinde acesta lume, NOname. De care parte esti?

Probabil ca mesajul meu o sa ti se para dur si jignitor. Ca atare ma astept ca userul Jardelin sa fie eliminat de pe acest site. E firesc, pentru ca asta este politica moderatorului, cei care cred si gandesc sa fie redusi la tacere. Daca s-ar modera cu obiectivitate trei sferturi din atei ar am disparea de la Religie, pentru ca nu ar mai avea unde sa-si expuna ideile bolnave.

Succes in viata! Ma voi ruga la Domnul pentru sufletul tau!

NOname
| NOname explică (pentru Jardelin):

În afară de aberaţii, minciuni, atacuri la persoană şi victimizări ridicole ştii să produci ceva?
Că suferi de ipocrizie la superlativ ştiu deja. Nu era nevoie să mi-o arăţi şi aici.

NOname
| NOname explică:

Ridicolul continuă:
http://www.facebook.com/......7722194480

NOname
| NOname explică:

Http://www.facebook.com/......908016027/

NOname
| NOname explică:

Http://www.facebook.com/......876581175/