| AvalohAlyn a întrebat:

A schimbat in bine pe cineva citirea unei carti motivationale/de autovindecare/de dezvoltare personala pana acum? Exista oameni pe care chiar i-a ajutat aceste carti printre voi? Daca da, cum v-a ajutat?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Eram adolescent. Eram timid, si ma complexam destul de mult din cauza ca eram foarte inalt, si slab pe atunci, si unii zapaciti rideau de mine din cauza asta. Nu mai stiu cum se numeste cartea, dar trata problemele complexelor de inferioritate la tineri, si era scrisa de un renumit psiholog international. Cartea a amprentat atit de mult viata mea incit de atunci am privit problema din alta perspectiva, si pur si simplu am putut merge increzator inainte, fara a ma mai gindi la ceea ce se uitau unii oameni, fara a ma mai complexa din cauza unor probleme ce erau minore in comparatie cu ceea ce eram eu ca persoana.