| Andrei_NG_Ursu_1995 a întrebat:

Alut! Am o intrebare... daca sunt corigent la romana "doar la romana" si am note mici, daca ma lasa corigent ma trece in vara? Pls dau funda!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te trece, decat daca inveti si iei note de trecere. Dar, din cauza unei corijente poti ramane repetent 1 an!
te sfatuiesc sa pui mana sa inveti pe rupte acum, pana la terminarae anului scolar, ca sa iei note mari sa-ti incheie media sa nu terbuiasca sa inveti toata vara sau sa risti sa ramai repetent.

2 răspunsuri:
| xShifT a răspuns:

Depinde de profesor, dar in general cam toti ca le este "sila" sa mai vina in vara pentru un elev sa dea un amarat de test.

| Sebastian777333 a răspuns:

Probabil. Cum este profesorul. Unii nu mai au chef să se mai întâlnească cu tine la anul și poate te trec dar totul ține de tine și relația cu profesorul respectiv