| m2sura a întrebat:

Daca cineva ramane corigent cand da examenul pentru a trece? In vara? In ce consta acest examen si cand se da?

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

De obicei, corijarile au loc in toamna, dupa 1 septembrie si constau in materia din anul respectiv, la acel obiect. Totul ramane la latitudinea profesorului. Daca vrei sa stii mai multe, poti sa-ti intrebi profesorul inca de pe acum, in ce consta examenul de corijare si pe ce sa pui accent cand vei invata. Este singurul in masura sa-ti dea un raspuns concret.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Il ai cu cateva zile inainte de inceperea noului an scolar. Se da toata materia care nu ai invatat'o in anul precedent.

Răspuns utilizator avertizat
| D3n15 a răspuns:

Examenul la romana -matematica se da pe 20 -22 iunie 2011 nota din examnen e 50% din media care ai avut-o 4 ani adica daca media ta in 4 ani e 8, 00 si iei 6 in examene atunci intri la un liceu unde media minima e de 7, 00. iar daca nu iei in examen 5 minim 5 atunci vei da examenul anul viitorhappyimi dai funda?