| Darias16 a întrebat:

Am auzit ca exista un roman de 4 pagini...stiti cumva cum se numeste?

6 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Cand eram copil, am citit cea mai scurta poveste. Avea 2 randuri:
Un bogat scrie pe poarta casei lui:'asa face cine are'(cu litere de aur mari)
Vine un sarac si-i ialiterele de aur de pe poarta si scrie cu creta: 'asa face cine n-are'.
Si Kafca are cateva romane scurte. Nu stiu daca se pot numi romane. Sa-mi zici si mie daca afli.

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Dacă are doar 4 pagini, nu se numeşte roman. Poate e nuvelă, schiţă sau altceva, dar sigur nu e roman.
Numai bine!

| millyca a răspuns:

Nu stiu, dar nu-i asculta pe cei care au raspuns mai devreme. In definitia romanului nu spune cate pagini trebuie sa aiba, desi, recunosc, ar fi dificil de cuprins ceva precum un roman in doar patru pagini.

| niculita4tpu a răspuns:

Nu exista roman de 4 pagini! Tocmai, ca e roman, e lung, cu multe capitole, cu multe personaje

| Andreea_4752 a răspuns:

Nu cred ca exista! Romanul este lung... Ai auzit o informatie gresita

| LauraSpunePeFata a răspuns:

Poate este o poezie cu numele acesta tongue