| dianaoops a întrebat:

Am citit mai demult o carte de Emilia Baldi,,Dragostea Ucide"cine mai stie cateva carti de aceasta autoare, spuneti-mi si mie va rog!

1 răspuns:
| Robin0744 a răspuns:

Întîmplător am cunoscut-o pe autoare și cunosc și volumul. Numele ei real era cu totul altul. O prostioară a unei adolescente (avea vreo 21 de ani atunci) care s-a și lăsat, din fericire, de scris. Din cîte știu a emigrat demult, prin 1995. Sigur n-a mai scris nimic. Era în schimb o fată foarte frumoasă... și atît. Citește cărți adevărate! Ele sînt de regulă scrise de femei urîte: Emily Dickinson, Virginia Woolf, M. Yourcenar și cu voia dvs. Hertha Muller sau marta Petreu. happy