| Ana9876543210 a întrebat:

Am imceput de curand sa scriu un fel de poveste/carte din plictiseala si a inceput sa imi placa. Momentan am scris 3-4 pagini A4. Vreau sa fac un fel de schelet al actiunii dar nu am idei. Asa ca va cer ajutorul. Vreau niste idei originale. Am inceput sa scriu despre viata unui actor care joaca intr-un film alaturi de o celebra actrita. Stiu ca este devreme, dar moare prin prima pagina. Abia de acum incepe actiunea cautand o noua fata sa o joace pe 'ea' [nu vreau sa dau nume]. Mulțumesc anticipat. Dau funda happy

3 răspunsuri:
| 49Days a răspuns:

Ai putea face ceva asemanator unui film(49 days se numestebig grin e coreean) dar daca vrei sa fie chiar original nimic inspirat nu stiu... poate imi vin maine alte idei si revin

| Teardrop a răspuns:

Dacă "nu ai idei" atunci nu scrie. Creaţia, scrisul se rezumă la multitudinea de idei care îţi vin. De aia te apuci de scris. Dacă "nu ai idei" n-are sens să scrii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Scriu și eu o carte de aproape doi ani și mai am mult de muncă la ea. Am postat primul capitol pe blog, iar dacă aveți timp să-l citiți aș fi onorat. Aștept păreri și sfaturi.https://achisgelu92.wordpress.com/